Elsősorban azoknak ajánljuk, akik elfoglaltságuk miatt nem tehetik meg, hogy napi néhány órás tantermi foglalkozáson vegyenek részt. Az e-learning távoktatás keretében számítógépe segítségével érheti el az internetes tananyagot, amely egy meghatározott időkereten belül, egyéni ütemezés szerint használható.
E-learning képzés esetén a 24/2005. (IV.21.) GKM rendelet 16. melléklet II. bekezdés az irányadó. Az e-learning képzés egy a Nemzeti Közlekedési Hatóság által elfogadott és jóváhagyott zárt rendszerű távoktatási képzési forma.
A tananyag hagyományosan három tárgyból áll (közlekedési alapismeretek, járművezetés elmélete, és szerkezeti és üzemeltetési ismeretek), mely fejezetekre és egy gyakorló modulra van bontva. Ezek összemosódnak, mert az e-Titán egyes fejezeteiben mindhárom aspektus megjelenik valamilyen módon. Minden fejezethez tartozik egy részvizsga, amely a hivatalos KRESZ- vizsga metódusára épül. A negyedik fejezet elvégzése után egy próbavizsgára kerül sor. Az utolsó fejezet a gyakorló modul, melyhez magyarázat is tartozik. Ide bármikor visszatérhet gyakorolni vizsga előtt.
A teljes tananyag akkor válik teljesítetté – tehát Ön akkor jelentkezhet a hivatalos KRESZ-vizsgára – amennyiben az összes fejezetet és a hozzájuk kapcsolódó vizsgákat teljesítette, s az utolsó fejezet utáni próbavizsgát is sikeresen teljesítette. A tanuló e-learning tananyaghoz való hozzáférése egyedi azonosítóval (felhasználói név, jelszó megadása) történik.

A tanuló hozzájárul az oktatási rendszerben adatainak kezeléséhez, gondoskodik a szükséges informatikai háttérről és internet elérésről.
A teljes interaktív tanfolyam végén, átfogó szimulált vizsga következik, melyet legalább 87%-on szükséges teljesítenie a tanulónak. A rendszer elektronikus formában automatikusan kiállítja a képzési igazolást, és aki ezt megkapta elméleti vizsgára jelenthető.
A tananyag megrendelésétől számított 90 napon belül el kell kezdeni a képzést (regisztrálás, bejelentkezés). A regisztrált, saját kóddal belépő tanulók időbeosztása csak részben önálló az e-rendszerben, hiszen az első belépéstől 180 napon át tartó tanulást enged a szoftver, 75 órát tölthetünk a tananyagban, utána kiléptet a program.
A „B” kategória esetében a „Szerkezeti és üzemeltetési ismeretek” tantárgy hallgatása alól nem adható felmentés.